kredyt na swoim


kalkulator kredytowy  mieszkania z dopłatami  doradztwo kredytowe

Aktualności w programie Rodzina na swoim

Nie będzie przedłużenia programu dopłat

Mimo iż program Rodzina na Swoim zbliża się ogromnymi krokami do końca to wciąż nie ma konkretnego projektu, który miałby go zastąpić. W związku z tym pojawiły się pomysły by przedłużyć działanie programu. Taki właśnie pomysł padł ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z projektem program Rodzina na Swoim miałby działać jeszcze przez najbliższe pięć lat, czyli do 2017 roku. Miałoby to być rozwiązaniem wspomnianego wcześniej problemy braku alternatywy.

Połączenie Rodziny na Swoim z kredytem gotówkowym

Kredyty mieszkaniowe oferowane przez banki komercyjne w ramach programu Rodzina na Swoim można przeznaczyć na zakup lub też budowę domu jednorodzinnego czy też mieszkania. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami kredyt tego typu nie może być jednak zaciągnięty na wykończenie czy też remont mieszkania. Co zatem może zrobić konsument, który chce nie tylko nabyć mieszkanie, ale również je wyremontować?

Oni pójdą na wybory, czyli kto zlikwidował dopłaty

Program Rodzina na swoim funkcjonuje na podstawie ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. 10 czerwca 2011 r. na mocy głosowania w Sejmie mamy zmiany:

Zmiany i koniec programu Rodzina na swoim

Program Rodzina na Swoim
Dopłaty do kredytów mieszkaniowych w ramach programu RnS mające na celu wsparcie rodzin w nabywaniu własnych mieszkań funkcjonują na polskim rynku od 2006 roku. Obecnie o kredyty dotowane ze Skarbu Państwa można się ubiegać w ponad dwudziestu bankach, które oferują kredyty Rodzina na swoim i mają podpisaną odpowiednią umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Przez ten czas program doczekał się kilku nowelizacji i zmian w zasadach jego funkcjonowania. Jednak nie były to tak poważne zmiany jak te, które zostały przegłosowane na posiedzeniu Sejmu w czerwcu 2011 roku. Poniżej przedstawiamy szczegóły zmian ustawy o programie Rodzina na Swoim.

Warunki programu Rodzina na swoim na razie bez zmian

Dużo mówiło się, że zmiany w programie Rodzina na Swoim wejdą w życie już z początkiem 2011 roku. Tak się jednak nie stało. Różne też były założenia dotyczące tego jak będą wyglądać takowe zmiany. Jednakże były to do tej pory spekulacje. Obecnie możemy już z dużo większą pewnością stwierdzić jak będą wyglądały owe zmiany.


strona 1 z 4

 1  2  3  4  następna »pomoc w uzyskaniu kredytu Rodzina na swoim