kredyt na swoim


kalkulator kredytowy  mieszkania z dopłatami  doradztwo kredytowe

Nie będzie przedłużenia programu dopłat

Mimo iż program Rodzina na Swoim zbliża się ogromnymi krokami do końca to wciąż nie ma konkretnego projektu, który miałby go zastąpić. W związku z tym pojawiły się pomysły by przedłużyć działanie programu. Taki właśnie pomysł padł ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z projektem program Rodzina na Swoim miałby działać jeszcze przez najbliższe pięć lat, czyli do 2017 roku. Miałoby to być rozwiązaniem wspomnianego wcześniej problemy braku alternatywy.

Jak się jednak można było spodziewać projekt ten nie zyskał aprobaty. Połączone komisje infrastruktury i finansów publicznych opowiedziały się za odrzuceniem projektu przedłużenia programu o kolejne lata. Jak twierdzą przedstawiciele rządu taki program nie ma racji bytu. Chodzi tutaj głównie o wysokie koszty, jakie ponosi budżet państwa w związku z finansowaniem Rodziny na Swoim. Co więcej budżet będzie nimi obciążony jeszcze do 2020 roku. Orędownicy przedłużenia programu zwracają jednak uwagę na to, iż zakończenie programu wraz z ostatnim dniem 2012 roku i brak alternatywnego programu pomocowego może negatywnie wpłynąć na całą gospodarkę. Rząd w odpowiedzi na tego typu spekulacje przedstawił pomysł pod nazwą Mieszkanie dla Młodych.

Jak twierdzi wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Piotr Styczeń może to być doskonałe zastępstwo dla programu Rodzina na Swoim. Nowy program ma w większym stopniu trafiać do najbardziej potrzebujących osób, a z drugiej strony ma w dużo mniejszym stopniu obciążać budżet państwa. Jednak jak do tej pory nie ma przygotowanych konkretnych rozwiązań nadających prawdziwą postać temu projektowi.
pomoc w uzyskaniu kredytu Rodzina na swoim