kredyt na swoim


kalkulator kredytowy  mieszkania z dopłatami  doradztwo kredytowe

Aktualności w programie Rodzina na swoim

Wkrotce zmiany w programie Rodzina na swoim

Ostatnimi czasy pojawiło się wiele spekulacji na temat ewentualnych zmian w programie Rodzina na Swoim.  Oto kilka z nich.

Coraz częściej spekuluje się na temat dopuszczenia do programu kredytów preferencyjnych tzw. singli, czyli osób samotnych. W takim przypadku jednak nie miały by to być takie same mieszkania jak dla innych uczestników programu. Chodzi tu o metraż, otóż zakłada się, że nie będą to mieszkania większe niż 50 m2 a dopłata będzie obejmowała od 30 do 35 m2.

Ograniczenia programu Rodzina na swoim w praktyce

Program Rodzina na Swoim ma pomagać w nabyciu domów lub mieszkań wszystkim tym, których po prostu na to nie stać i nie mogą wziąć komercyjnego kredytu. Jednak ustawa regulująca działanie programu ma kilka nieścisłości. Są one wykorzystywane przez kredytobiorców, którzy z programu dopłat nie powinni skorzystać. Także banki, które udzielają kredytów Rodzina na swoim różnie postrzegają przepisy i pozwalają sobie na dowolność w ich interpretacji.

Większe limity - mniejsze dopłaty

W dniu 1 kwietnia 2010 r. zaczęły obowiązywać limity rodzina na swoim na II kwartał 2010, o czym już informowaliśmy zamieszczając aktualny wykaz cen m2 powierzchni użytkowej mieszkań zróżnicowany wg województw. Dziś bliżej przyjrzymy się zmianom jakie nastąpiły w stosunku do wcześniejszych wskaźników.

Limity cen mieszkań na II kwartał 2010

Poznaliśmy aktualne limity cen mieszkań, które będą obowiązywały w drugim kwartale 2010 roku, czyli od 1 kwietnia do 30 czerwca 2010 r. Wskaźniki zostały podane do publicznej wiadomości przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który bezpośrednio odpowiada za program Rodzina na swoim.

Dopłaty w bankach Euro Bank i BZ WBK

Nowe banki podpisują umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Zawarcie umowy z BGK uprawnia banki do udzielania kredytów z dopłatami Skarbu Państwa. Program Rodzina na swoim cieszy się niesłabnącą popularnością, a wiadomości o kolejnych bankach przyczyniają się do upowszechnienia dopłat i pozwalają potencjalnym kredytobiorcom na porównanie kredytów z dopłatami rządowymi.


strona 3 z 4

« poprzednia  1  2  3  4  następna »pomoc w uzyskaniu kredytu Rodzina na swoim