kredyt na swoim


kalkulator kredytowy  mieszkania z dopłatami  doradztwo kredytowe

Wkrotce zmiany w programie Rodzina na swoim

Ostatnimi czasy pojawiło się wiele spekulacji na temat ewentualnych zmian w programie Rodzina na Swoim.  Oto kilka z nich.

Coraz częściej spekuluje się na temat dopuszczenia do programu kredytów preferencyjnych tzw. singli, czyli osób samotnych. W takim przypadku jednak nie miały by to być takie same mieszkania jak dla innych uczestników programu. Chodzi tu o metraż, otóż zakłada się, że nie będą to mieszkania większe niż 50 m2 a dopłata będzie obejmowała od 30 do 35 m2.

Kolejna zmiana odnosić się ma do ograniczenia bądź całkowitego wycofania dopłat do kredytów na mieszkania pochodzące z rynku wtórnego. Ma to stanowić bodziec do rozwoju rynku pierwotnego, powstawania nowych mieszkań i rozwoju budownictwa w naszym kraju.

Inną zmianą ma być podwyższenie wskaźników odtworzenia metra kwadratowego nieruchomości bądź mieszkania. Dotyczy to tych, które znajdują się w miastach wojewódzkich oraz w gminach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie tych miast.

Piotr Styczeń, Wiceminister Infrastruktury zapowiedział, że od lipca 2010 zostaną zaostrzone kryteria przyznawania kredytów hipotecznych w ramach programu Rodzina na Swoim. Przede wszystkim maja ulec obniżeniu wskaźniki przy użyciu, których określa się limit cen nieruchomości dostępnych w poszczególnych województwach. Ma to na celu zapobieganie sytuacjom, w których z programu korzystają nie tylko ci, którzy naprawdę potrzebują pomocy, ale również ci, którzy chcą po prostu kupić sobie taniej mieszkanie, na które i tak byłoby ich stać.

Jak donoszą media planowane jest także wprowadzenie bodźca inwestycyjnego mającego na celu zwiększenie ilości mieszkań budowanych pod wynajem. Mają to być dopłaty do wynajmu mieszkań. Wynajmujący mógłby stać się później właścicielem takiego mieszkaniem.

Planowane jest również wprowadzenie limitu wieku potencjalnego kredytobiorcy, ma on wynosić 35 lat. Program Rodzina na Swoim ma być dostępny tylko do końca 2012 roku. Ostatecznie, które z tych zmian wejdą w życie okaże się prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości.
pomoc w uzyskaniu kredytu Rodzina na swoim