kredyt na swoim


kalkulator kredytowy  mieszkania z dopłatami  doradztwo kredytowe

Połączenie Rodziny na Swoim z kredytem gotówkowym

Kredyty mieszkaniowe oferowane przez banki komercyjne w ramach programu Rodzina na Swoim można przeznaczyć na zakup lub też budowę domu jednorodzinnego czy też mieszkania. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami kredyt tego typu nie może być jednak zaciągnięty na wykończenie czy też remont mieszkania. Co zatem może zrobić konsument, który chce nie tylko nabyć mieszkanie, ale również je wyremontować?

Otóż rozwiązaniem takowego problemu może być połączenie kredytu udzielanego w ramach programu Rodzina na Swoim oraz standardowego kredytu zabezpieczanego na tej samej nieruchomości. Jak się okazuje jest to rozwiązanie tańsze aniżeli zaciąganie całości zobowiązania na zasadach czysto komercyjnych.

Rok 2012 jest ostatnim rokiem funkcjonowania programu Rodzina na Swoim. Mimo zmian w przepisach, jakie regulują działanie programu (zmiany miały miejsce pod koniec 2011 roku), które spowodowały zmniejszenie jego dostępności wciąż pozostaje on najlepszym rozwiązaniem dla wielu osób (rodzin, a także osób samotnych, czyli singli). Ustawa przewiduje, że kredyt będzie można przeznaczyć w przypadku mieszkań tylko i wyłącznie na ich zakup. Tym czasem wiele osób kupując mieszkanie musi jednocześnie myśleć o jego wykończeniu czy też remoncie. Poważne koszty mogą się również wiązać z różnego typu opłatami za takowe mieszkanie.

Rozwiązaniem może być połączenie kredytu preferencyjnego ze zwykłym kredytem na takowe cele (zabezpieczeniem takowego kredytu mieszkaniowego również jest ta sama nieruchomość). Jak się jednak okazuje tego typu rozwiązanie oferuje obecnie tylko jeden bank. Jednak nie oznacza to, że trzeba definitywnie zapomnieć o wspomnianym remoncie.

Alternatywą może być zaciągnięcie pożyczki gotówkowej czy też uzyskanie limitu kredytowego i przeznaczenie takich form finansowania na wykończenie czy też tym podobne cele dodatkowe. Wysokość takiego dodatkowego zobowiązania zależy ściśle od docelowej wartości mieszkania (wartość po zakończonym remoncie itp.). W zależności od banku wartość całego zaciągniętego zobowiązania, czyli kredytu w programie Rodzina na Swoim oraz dodatkowego zobowiązania na remont itp. może wynosić od 80 do 110% wartości danej nieruchomości.
pomoc w uzyskaniu kredytu Rodzina na swoim