kredyt na swoim


kalkulator kredytowy  mieszkania z dopłatami  doradztwo kredytowe

PKO Bank Polski S.A.
Bank PKO BP
PKO Bank Polski S.A.
Wnioski o kredyt z dopłatą przyjmowane są przez Bank PKO BP począwszy od dnia: 2007-01-24
Tagi: kredyty PKO BP, rodzina na swoim PKO BP
 

Bank PKO BP w programie Rodzina na swoim

Bank PKO BP został powołany na początku II Rzeczypospolitej. Po II wojnie światowej bank był ściśle powiązany z gospodarką państwa. 8 lutego 1919 roku, dekretem Naczelnika Józefa Piłsudskiego utworzono Pocztową Kasę Oszczędności Sukcesem banku był rozbudowany system oszczędzania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wkłady na książeczkach oszczędnościowych. Wojna przyniosła ogromne straty również dla banku.

Na początku 1945 Ministerstwo Skarbu w projekcie reorganizacji polskiej bankowości nie uwzględniło banku PKO PB. Dopiero trzy miesiące później wydano decyzję o uruchomieniu tej instytucji. Pierwszą siedzibą był Kraków. W połowie 1949 roku, dekretem z 1948 r. w miejsce Pocztowej Kasy Oszczędności powołano Powszechną Kasę Oszczędności. Większość operacji bankowych była dokonywana przez placówki pocztowe.


W 1975 roku PKO włączono do struktur NBP. W 1987 roku Bank PKO stał się ponownie samodzielnym bankiem. W 1992 roku nadano statut bankowi i nazwę Powszechna Kasa Oszczędności – Bank Państwowy. 12 kwietnia 2000 roku przekształcono bank w spółkę Skarbu Państwa. 10 listopada 2004 roku bank zadebiutował na giełdzie. Przez kolejne lata bank był modernizowany i wdrażano nowe innowacyjne projekty.

Obecnie to jeden z największych banków w kraju, posiadający 1,3 tys. oddziałów i dwa razy tyle agencji, które działają w imieniu banku. Bank PKO BP ma największą sieć bankomatów, w sumie ponad 1,8 tys. Jest liderem na rynku rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych.

W ramach rządowego Programu Rodzina na swoim, bank PKO BP proponuje kredyt mieszkaniowy z 50% dofinansowaniem do odsetek kredytu przez pierwsze 8 lat kredytowania. Bank może sfinansować nawet 100 % inwestycji przez okres do 30 lat. Spłata kredytu może być dokonywana w ratach równych lub malejących.

Warto wspomnieć, że prowizja za udzielenie kredytu wynosi 0% - 3,5%. Kredyt z rządową dopłatą udzielany jest w polskiej walucie. Odsetki naliczane są według stopy procentowej równej WIBOR 3M powiększonej o 2 punkty. Oprocentowanie kredytu jest zmienne.

Kredyt w ramach dopłat rządowych, przeznaczony jest dla małżeństw lub osób samotnie wychowujących, co najmniej jedno dziecko do lat 25 lub na które pobierany jest zasiłek pielęgnacyjny. Kredy przeznaczony jest na zakup lokalu mieszkalnego na rynku pierwotnym lub wtórnym do 75 mkw lub domu jednorodzinnego o powierzchni do 140 mkw, a także, jako wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej lub przebudowę lub adaptację nieruchomości na lokal mieszkalny stanowiący odrębną własność.
pomoc w uzyskaniu kredytu Rodzina na swoim