kredyt na swoim


kalkulator kredytowy  mieszkania z dopłatami  doradztwo kredytowe

Aktualności w programie Rodzina na swoim

Brak zmian w programie Rodzina na swoim

W roku 2010 głośno mówiło się o zmianach w ustawie o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu mieszkań, które miały zmienić kryteria dostępu do kredytów z dopłatami rządowymi. Zmiany w programie Rodzina na swoim miały dotyczyć zarówno wieku potencjalnych beneficjentów programu (miała zostać wprowadzona górna granica wieku równa 35 lat) jak i rodzaju możliwych do nabycia mieszkań i domów (zniknąć miała możliwość kupowania nieruchomości z rynku wtórnego). Również limity cen miały ulec zmianie a dokładnie wskaźnik na podstawie, którego się takowe limity określa (z 1,4 miał zostać obniżony do 1,2).

Zmiany w Rodzina na swoim od 01.01.2011 r.

W ostatnich czasach wiele mówiło się o zmianach w programie Rodzina na Swoim, które miały nastąpić z dniem pierwszego stycznia 2011 roku. Dziś możemy już powiedzieć z całą pewnością, iż takowe zmiany będą miały miejsce.

Nowe limity w programie na IV kwartal

Jak na początku każdego kwartału również w październiku 2010 roku Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił limity cen metra kwadratowego, jakie obowiązywać będą na terenie poszczególnych województw i miast w czwartym kwartale tego roku w programie Rodzina na Swoim. Największy wzrost limitów cen w stosunku do poprzedniego kwartału odnotowano dla Warszawy. W trzecim kwartale limit był równy 8013,88 zł a obecnie jest on równy 9080,4 zł co daje nam wzrost o 13,3 procent. Największy spadek, jeżeli chodzi o miasta wojewódzkie miał natomiast miejsce w Opolu gdzie cena spadła o 5,2 procenta z kwoty 6003,2 zł do 5690,32 zł. Jak donosi firma Home Broker średni limitu cen dla miast wojewódzkich wzrósł o 0,6 procenta natomiast dla obszarów reszty województw o 2,2 procenta.

Preferencyjne kredyty coraz popularniejsze

Jak donoszą eksperci kredyty mieszkaniowe udzielane w ramach programu Rodzina na Swoim cieszą się obecnie ogromną wręcz niespotykaną dotąd popularnością. Pożyczki zaciągają głównie ludzie młodzi. Zanosi się jednak na to, że taka sytuacja może się w wkrótce zmienić. Planowane zmiany w ustawie mogą być przyczyną załamania się takowej koniunktury.

Kto zarabia na programie Rodzina na swoim

Rodzina na Swoim jest programem mającym na celu wspierać w nabywaniu mieszkań czy domów jednorodzinnych małżeństw oraz osób samotnie wychowujących dzieci. Z założenia miał być pomocny w nabyciu pierwszego mieszkania osobom, które normalnie nie miałyby szans na skorzystanie ze zwykłego kredytu. Jednakże jak pokazują to ostatnie wydarzenia mieszkania, jakie można nabyć przy pomocy państwa nie są wcale takie tanie. Wystarczy wspomnieć, że maksymalna cena za metr kwadratowy w Warszawie wynosi ponad osiem tysięcy złotych, co nawet jak dla stolicy jest całkiem wysokim limitem i pozwala na zakup całkiem porządnego mieszkania.


strona 2 z 4

« poprzednia  1  2  3  4  następna »pomoc w uzyskaniu kredytu Rodzina na swoim